Wziął Lamborghini Urusa od Noviteca na rundkę. “Na niskich obrotach brzmi jak traktor” (wideo)

Samochody marki Lamborghini nie należą do cichych samochodów. Modelem z najmniej donośnym dźwiękiem może się wydawać SUV Urus. Pod jego maską pracuje 'zaledwie’ 4.0 litrowe V8.

W seryjnej postaci silnik ten generuje moc 650 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 850 niutonometrów. Sprint do 100 km/h zajmuje tylko 3,6 sekundy, a prędkość maksymalna to 305 km/h.

SUV Lamborghini świeci się jak przynęta na ryby. Za tym Urusem obejrzy się każdy (wideo)

Na szczęście są firmy takie jak Novitec, które potrafią wycisnąć z tego samochodu jeszcze więcej. Egzemplarz po zaawansowanych modyfikacjach zobaczysz na załączonym nagraniu wideo.

Zamontowano w nim między innymi pakiet Esteso, który znacznie poszerza nadwozie, oraz 23-calowe felgi. Pojawił się tutaj również zupełnie nowy układ wydechowy i nieco więcej mocy.

Teraz kierowca ma do dyspozycji 782 konie mechaniczne i 1032 niutonometry momentu obrotowego. Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h skrócił się do 3,3 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 310 km/h.

Każdy myślał, że kupuje wyjątkowy pakiet. Na parkingu stanęły cztery takie same Urusy (wideo)

Imponujące jest oczywiście brzmienie jednostki napędowej, ale dopiero w wyższej partii obrotów. Jak przekonasz się oglądając nagranie, podczas powolnego poruszania się po wiejskich drogach Urus swoim dźwiękiem może przypominać traktor.