Wymuszali kolizję jadąc w martwym punkcie bez oświetlenia. Policja szuka ich ofiar (wideo)

Sposobów na zdobywanie pieniędzy jest naprawdę sporo. Niestety, niektórzy znajdują i stosują również takie, które nie należą do legalnych.

Wydział do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Bydgoszczy, nadzorowany przez Prokuraturę Okręgową w Toruniu, zajmuje się teraz sprawą grupy, która wyłudzała odszkodowania. Działali oni w bardzo niebezpieczny sposób.

Miglanc z BMW chciał wyłudzić odszkodowanie. Posmutniał, gdy zobaczył kamerkę (wideo)

Zazwyczaj w godzinach wieczornych i nocnych podjeżdżali na drogach szybkiego ruchu pod auto ofiary i ustawiali się w ich martwym punkcie. Wystarczyło już tylko poczekać, aż kierowca postanowi zmienić pas ruchu i spowoduje kolizję.

W niektórych przypadkach wyłudzacze nawet wyłączali światła, aby jeszcze trudniej było ich dostrzec. Policja szuka wszystkich poszkodowanych w ten sposób, podejrzewa się, że było ich naprawdę sporo.

Próba wyłudzenia na stłuczkę przerodziła się w wypadek zakończony dachowaniem (wideo)

Dodatkowo, oszuści nagrywali wszystkie zdarzenia, co zwiększało poczucie winy ofiar. Te często decydowały się na „dogadanie się” na miejscu w obawie przed dodatkową karą mandatu.

„Apel o zgłaszanie się osób, które od maja 2021 r. do 10 kwietnia 2022 r. brały udział w kolizji drogowej na terenie Bydgoszczy, Torunia, Poznania, Warszawy, Gdańska, Łodzi, a także w okolicach tych miast, w okolicznościach mogących wskazywać na podobny sposób działania sprawców.
Zgłoszenia prosimy kierować na adres e-mail pg@bg.policja.gov.pl lub telefonicznie pod numerem +48 510 242 879 w godz. 7.30-15.30.”