W starej Astrze myślał tylko o lansie. Nie spojrzał w lusterko i wyjechał wprost pod Alpinę (wideo)

BMW niechętnie produkuje sportowe wersje swoich samochodów z nadwoziem kombi. Nadchodzące M3 Touring będzie jednym z pierwszych takich samochodów od wielu lat.

Na szczęście niecierpliwi klienci mogą się udać do jednego z tunerów. Alpina bardzo chętnie sprzeda Ci szybkie kombi na bazie BMW, chociażby takie jak B5 Touring.

Stare BMW Serii 5 w dieslu nie pozwoli zasnąć na autostradzie. Alpina leci ponad 280 km/h (wideo)

Właśnie taki samochód zobaczysz na załączonym nagraniu wideo. Pod maską tego auta pracuje 4.4 litrowy silnik V8, który generuje moc 621 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 800 niutonometrów.

Czas przyspieszenia do 100 km/h to zaledwie 3,6 sekundy. Osiągnięcie prędkości 300 km/h nie stanowi dla Alpiny B5 Touring żadnego problemu. Maksymalnie rozpędzisz się natomiast aż do 322 km/h.

Robiąc to na niemieckiej autostradzie bez ograniczenia prędkości musisz jednak bardzo uważać na innych uczestników ruchu. Autor załączonego nagrania wideo przeżył chwilę grozy.

Audi RS6 nie ma konkurencji? Alpina B5 Touring ma 621 KM i nie boi się kombi z Ingolstadt (wideo)

Około piątej minuty filmu możesz zobaczyć jak kierowca Opla Astry Cabrio postanowił nagle zmienić pas ruchu. Nie zwrócił uwagi na zbliżającą się z tyłu Alpinę. Na szczęście autor nagrania akurat zwalniał i popisał się refleksem.