Valentino Balboni zbudował nowy wydech do Lamborghini Huracana STO. Waży tylko 6,45 kg

Być może kojarzysz nazwisko Valentino Balboni. To Włoch, który w roku 1968 rozpoczął pracę w Lamborghini jako mechanik. Wkrótce stał się kierowcą testowym.

Mówi się, że poprowadził około 80 procent wszystkich wyprodukowanych Lamborghini w historii. Odszedł ze swojego stanowiska w 2008 roku, ze względu na nowe przepisy dotyczące pracy, wprowadzone przez włoski rząd.

Lamborghini Huracan STO Valentino Balboni wydech
Lamborghini Huracan STO Valentino Balboni wydech

Pokazał ile radości daje Huracan STO na torze. “To najlepsze Lamborghini w historii”(wideo)

Od 2016 roku prowadzi firmę VB, która zajmuje się głównie produkcją nowych układów wydechowych do aut marki, w której spędził większość życia. Teraz możesz zobaczyć jego najnowszy produkt.

To wydech zaprojektowany dla Lamborghini Huracana STO. Torowego auta z homologacją drogową, które napędzane jest 5.2 litrowym silnikiem V10 o mocy 640 koni mechanicznych.

Lamborghini Huracan STO Valentino Balboni wydech
Lamborghini Huracan STO Valentino Balboni wydech

Do stworzenia nowego wydechu wykorzystano tytan i Inconel, dzięki czemu całość waży zaledwie 6,45 kilograma. Valentino zamierza sprzedać tylko 40 kompletów tego układu.

Wpadł na tor seryjnym Lamborghini Huracanem STO. Wyrzucili go, bo auto było za głośne (wideo)

Co ważne, montaż jest bardzo prosty, metodą plug&play. Wszystko pasuje na seryjne mocowania i nie wymaga żadnych przeróbek. 20 sztuk układu będzie dodatkowo posiadało podpis legendarnego kierowcy i kilka smaczków stylistycznych.