To już pewne! Pod maską Ferrari Purosangue znajdziemy silnik V12. “Potwór, nie SUV” (wideo)

Premiera pierwszego SUV-a w historii marki Ferrari zbliża się wielkimi krokami. Producent w dość tajemniczy sposób zdradził nam najprawdopodobniej rodzaj jednostki napędowej obecnej pod maską tego modelu.

Na twitterowym profilu włoskiej marki znalazł się krótki film zapowiadający nadejście nowego modelu. Widać na nim 12-cylindrowy silnik, który ma się pojawić pod jego maską.

Wygląd Ferrari Purosangue oficjalnie ujawniony. Nadal nie wiemy co znajdzie się pod maską

Ponadto, potwierdzono to podczas jednej z konferencji. Benedetto Vigna czyli dyrektor generalny Ferrari potwierdził, że wybór takiej jednostki napędowej był jedynym słusznym w przypadku Purosangue.

Włosi naprawdę poważnie podeszli do projektu swojego pierwszego SUV-a. Model ten musi być idealny pod każdym względem, choć już teraz mówi się, że nie będzie on tak często spotykany na drogach.

Według doniesień, jego dostępność nie będzie tak duża jak na przykład w przypadku Aston Martina DBX czy Lamborghini Urusa. Ferrari Purosangue nadal pozostanie Ferrari, czyli autem nie dla każdego.

Mamy pierwsze zdjęcie Ferrari Purosangue bez kamuflażu. Tak wygląda nowy SUV z Maranello

Najprawdopodobniej pod maskę trafi ta sama jednostka, którą znamy już z modeli 812 Superfast czy Monza SP. Możemy więc liczyć na moc w okolicach 800 koni mechanicznych, wykrzesanych z wolnossącego silnika o pojemności 6.5 litra.