Taki będzie nowy Mercedes-Benz Klasy G. Obróci się o 180 stopni w miejscu, jak czołg (wideo)

Pod koniec 2023 roku powinniśmy być świadkami premiery elektrycznego wydania Mercedesa Klasy G. Legendarna terenówka również nie ucieknie przed elektryfikacją.

Mercedes musi sprawić, żeby model EQG równie dobrze radził sobie w terenie jak spalinowa Gelenda, a może nawet i lepiej. Mają w tym pomóc cztery silniki elektryczne.

Mercedes-Benz EQG z bateriami nowej generacji. Zapewnią zasięg większy nawet do 40 procent

Ich działanie zaprezentowano na krótkim nagraniu zajawkowym. Napędzany prądem Mercedes EQG pokazał funkcję, której zastosowanie w samochodzie spalinowym było niemożliwe.

2023 Mercedes-Benz EQG Concept
2023 Mercedes-Benz EQG Concept

Elektryczna Klasa G będzie bowiem w stanie zawrócić w miejscu. Odpowiednio sterując czterema silnikami auto obróci się o 180 stopni, podobnie jak czołg na gąsienicach.

Premiera Mercedesa EQG odbędzie się najprawdopodobniej w drugiej połowie 2023 roku. Pierwsze egzemplarze powinny trafić do salonów na początku roku 2024.

Samochód, który na rynku jest już od 42 lat, stanie się elektryczny. Oto Mercedes-Benz EQG

Samochód ma posiadać niezależne zawieszenie z przodu i sztywną oś z tyłu. Będą one zaprojektowane specjalnie do auta elektrycznego. Pojawią się w nim również baterie o większej gęstości, co pozwoli na uzyskanie jeszcze lepszego zasięgu.