Tak wygląda nowa Honda CR-V (2022). Japoński SUV urósł, a pod maską hybryda 2.0 e:HEV

Dzięki Chińczykom często możemy jeszcze przed oficjalną premierą zobaczyć wygląd nowych modeli samochodów. Ostatnio stało się tak na przykład z BMW Serii 3 G20 po liftingu.

Teraz mamy kolejne zdjęcia z Chińskiego Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informacyjnych. Zobaczysz na nich nowej generacji Hondę CR-V, która pojawi się na naszym rynku w tym roku.

BMW Serii 3 po liftingu bez tajemnic. Chińczycy wrzucili do sieci zdjęcia odmłodzonej “Trójki”

Fotografie przedstawiają samochód bez grama kamuflażu. Stylistyka popularnego SUV-a Hondy nie jest już zatem dla nas żadną tajemnicą. Auto wygląda bardzo przyzwoicie, nie jest przekombinowane i z pewnością zadowoli wielu klientów.

2023 Honda CR-V
2023 Honda CR-V fot. Chińskie Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych

W Europie najprawdopodobniej otrzymamy tylko jeden wariant napędowy. Będzie to hybryda e:HEV oparta o 2.0 litrową jednostkę benzynową i dwa silniki elektryczne. Moc powinna oscylować w granicach 200 koni mechanicznych.

Chińczycy pochwalili się również danymi dotyczącymi rozmiarów. Nowa Honda CR-V mierzy 4 703 milimetry długości, 1 866 milimetrów szerokości oraz 1 680 milimetrów wysokości.

Honda Civic Type R (2023) pobiła rekord kółka na torze Suzuka. Premiera już wkrótce (wideo)

Samochód zatem nieco urósł względem poprzednika. CR-V stało się o 8 centymetrów dłuższe i 1,1 centymetra szersze. Pasażerowie ucieszą się na wieść o zwiększonym o 4,1 centymetra rozstawie osi. Da się to odczuć wewnątrz.