Tak uciekał, że wylądował na słupie w Parczewie. Quattro “miało go uchronić przed policją” (wideo)

Wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu jest bardzo głupim pomysłem. Jeszcze gorszym jest natomiast prowadzenie samochodu po zażyciu środków odurzających.

Właśnie z tym drugim przypadkiem mieli do czynienia policjanci z Parczewa. Podczas patrolowania okolicy zauważyli dziwnie zachowującego się kierowcę Audi Q2.

Pędził ponad 230 km/h uciekając przed policją. Utrudnił pościg wyłączając swoje światła (wideo)

Na ich widok zatrzymał się na środku ulicy i z piskiem opon ruszył w ucieczkę jedną z poprzecznych ulic. Funkcjonariusze od razu ruszyli za nim w pościg.

Niestety, 19-letni kierowca znacznie przekraczał prędkość i łamał prawie wszystkie przepisy. W pewnym momencie stracił panowanie nad autem i uderzył w słup oświetleniowy.

Nic mu się jednak nie stało i postanowił kontynuować ucieczkę pieszo. Na szczęście policjanci po chwili go zatrzymali i za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.

Pościg za jednośladem zakończony upadkiem. Motocyklista zażył wcześniej narkotyki (wideo)

Został już ukarany mandatem w wysokości 10 000 złotych, 24 punktami karnymi oraz zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 24 miesięcy. Sąd może dodatkowo zażądać kary pozbawienia wolności nawet do 5 lat.