Stary Mercedes-Benz SL R129 go nie zawodzi. “Założę się, że to pierwszy właściciel” (wideo)

W przypadku nowych samochodów nie do końca można być pewnym ich długowieczności. Z pewnością nie będą one aż tak trwałe, jak auta produkowane jeszcze kilkadziesiąt lat temu.

Wytrzymałość, jakość wykończenia, brak oszczędności. Te cechy niestety coraz częściej odchodzą na drugi plan i mamy wrażenie, że żywotność samochodów spada.

Polacy poprawili fabrykę. W środku Mercedesa AMG GLE 63 Coupe nareszcie pojawiła się jakość

Kiedyś, gdy kupiło się wymarzone auto, to można powiedzieć, że wchodziło się z nim w wieloletni związek. Doskonałym przykładem jest mężczyzna widoczny na załączonym nagraniu wideo.

Przedstawia ono starszego Pana, który wraca z zakupami do swojego Mercedesa SL generacji R129. Czarne rejestracje zdradzają, że najprawdopodobniej jest on pierwszym właścicielem tego auta.

Taki widok naprawdę potrafi ucieszyć. Mamy nadzieję, że jeszcze przez wiele lat Mercedes nie zawiedzie swojego posiadacza i że nadal każda przejażdżka wywołuje uśmiech na twarzy.

Mercedes-AMG SL z polskim cennikiem. Jest drożej niż w Maybachu. Startuje od 812 200 zł

Mercedes-Benz SL R129 produkowany był w latach 1989-2001. Pod jego maskę trafiały silniki o pojemności od 2,8 do nawet 7,3 litra. Jesteśmy ciekawi, czy nowy Mercedes-AMG SL, którego cennik właśnie poznaliśmy, również będzie służył tak długo.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez WwaSuperCars🚘 (@wwasupercars)