Samoróbka BMW M3 Touring daje tyle radości co oryginał

BMW M3 od lat kojarzy się głównie z 2-drzwiowym coupe. Nie jest to natomiast jedyny rodzaj nadwozia, w jakim niemiecki producent oferował nam ten samochód.

Na rynku aut używanych możesz znaleźć M3 poprzednich generacji w wydaniu cabrio i sedan. Obecnie nazwa M3 zarezerwowana jest tylko dla 4-drzwiowego samochodu, ale wkrótce się to zmieni.

Do sieci wyciekły zdjęcia BMW M3 Touring G81. Tak wygląda nowe praktyczne bawarskie kombi

BMW od dłuższego czasu zapowiada wprowadzenie na rynek M3 w wersji Touring. Wielu fanów ubolewa, że poprzednie wydania M3 nie były dostępne w tak praktycznym wariancie.

Niektórzy postanowili więc zrobić go sobie samodzielnie. Egzemplarz widoczny na załączonym nagraniu wideo jest świetną samoróbką. Jak widać po reakcji kierowcy, wywołuje on mnóstwo radości.

Pod maską pracuje 450-konny silnik 3.0 R6. Na tylną oś trafia również 550 niutonometrów, które momentalnie powodują utratę trakcji na napędzanych kołach.

W przypadku BMW M3 G81 powinno być podobnie, o ile producent nie zdecyduje się na zastosowanie wyłącznie napędu na cztery koła xDrive. Najnowsze wydanie M3 Competition oferuje kierowcy 510 koni mechanicznych.

Czas przyspieszenia do 100 km/h autem z napędem na tył wynosi 3,9 sekundy, a w przypadku wersji xDrive skraca się on do 3,5 sekundy. Prędkość maksymalna to natomiast 290 km/h.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez MSB (@michael_schublacker)