Programista z Tesli nie mógł przeboleć, że minął go sportowy Nissan. “Rzucił się na niego” (wideo)

Amerykańska marka Tesla sprawiła, że samochody o naprawdę wyczynowych osiągach stały się dostępne dla szerszego grona klientów. Model S w wersji Plaid oferuje przeciążenia, o jakie ciężko nawet w autach wartych kilkanaście milionów złotych.

W sieci pojawia się coraz więcej nagrań od właścicieli tego elektrycznego auta. Próbują oni w ciekawy sposób zaprezentować możliwości napędu.

Wcisnął gaz do dechy i wpadł w szok. 1020-konna Tesla Model S Plaid pokazała co potrafi (wideo)

1020 koni mechanicznych i 1420 niutonometrów przekazywane na wszystkie cztery koła robią ogromne wrażenie. Przyspieszenie do 100 km/h trwa niewiele ponad 2 sekundy.

Autor załączonego nagrania stanął na lewym pasie drogi szybkiego ruchu i czekał, aż ktoś go wyprzedzi. Trafiło na gościa ze sportowego Nissana 350Z, który jechał z prędkością ponad 100 km/h.

Pod jego maską pracuje 3.5 litrowy silnik V6 o mocy 300 koni mechanicznych. Auto produkowane w latach 2002-2009 potrafi rozpędzić się do 100 km/h w niecałe 6 sekund.

Facet w BMW M5 sprowokował Teslę! Wcisnął gaz w 1020 KM Model S Plaid do dechy (wideo)

Kierowca Tesli chwilę odczekał i wcisnął gaz do dechy. Wystarczyło dosłownie kilka sekund, żeby dogonić Nissana i minąć go z dwukrotnie większą szybkością.