Premiera BMW M4 CSL już za chwilę. 540-konne coupe odróżnisz od innych po reflektorach

Jak już zapewne wiesz, w tym roku BMW obchodzi 50-lecie działu M. W związku z tą okrągłą rocznicą przygotowano dla nas mnóstwo niespodzianek i premier.

Jedną z nich będzie debiut nowego wariantu BMW M4. Bardziej wyczynowa wersja CSL powinna ujrzeć światło dzienne już za kilkanaście dni. Premierę zaplanowano na Villa d’Este Concorso d’Eleganza, które odbędzie się w dniach 20-22 maja.

2023 BMW M4 CSL
2023 BMW M4 CSL

Wiemy nieco więcej o BMW M3 CS i M4 CSL. Limitowane warianty będą oferowały 540 KM

Teraz w sieci pojawiła się kolejna zapowiedź tego auta. Ukazuje ona wygląd reflektorów oraz tylnych świateł, wyróżniających ten model od pozostałych wersji .

Z przodu da się zauważyć żółtą barwę ringów. Podobny zabieg wykonano w BMW M5 CS. Z tyłu natomiast widzimy efektowny wzór wykonany w technologii OLED.

Warto też zwrócić uwagę na sporych rozmiarów dokładkę przedniego zderzaka, oraz spojler typu ducktail na klapie bagażnika. Zapowiada się naprawdę nieźle wyglądające BMW.

2023 BMW M4 CSL
2023 BMW M4 CSL

BMW M4 Competition xDrive i Mustang GT500 w niecodziennym wyścigu równoległym (wideo)

Pod jego maską pojawi się 3.0 litrowy silnik R6, który najprawdopodobniej będzie oferował moc 540 koni mechanicznych. Napęd ma być przekazywany wyłącznie na tylną oś.