Prawie 300 km/h w seryjnym Volkswagenie Golfie. GTI Clubsport pokazało co potrafi (wideo)

Jazda z prędkością 300 km/h może być marzeniem wielu kierowców. Przekroczenie tej magicznej bariery wymaga jednak sporego wysiłku. Trzeba znaleźć odpowiednie auto jak i również miejsce do takiej próby.

Niewielu wie, ale już nawet seryjny Volkswagen Golf jest w stanie osiągnąć bardzo zbliżony wynik. Przekonał się o tym kierowca ósmej generacji tego modelu.

Golf GTI obudził w nim potwora. “Ma certyfikat na zmiany pasów bez kierunków” (wideo)

Ma on do dyspozycji Golfa 8 w wersji GTI Clubsport. Pod maską tego auta pracuje 2.0 litrowy silnik benzynowy, który generuje 300 koni mechanicznych oraz 400 niutonometrów momentu obrotowego.

Czas przyspieszenia do 100 km/h zajmuje tutaj 5,6 sekundy. Producent ograniczył w nim prędkość maksymalną do 250 km/h, ale w tym egzemplarzu limiter został usunięty.

Próba, którą mamy nadzieję wykonano na fragmencie niemieckiej autostrady bez ograniczeń, została uwieczniona na załączonym nagraniu wideo. Wynik zaskoczył wszystkich.

Volkswagen Golf GTI vs. ID.3: Wygrana o włos, ale w 2021 roku już nie pójdzie tak łatwo

W szczytowym momencie licznik wskazał prędkość 296 km/h. Urządzenie do pomiaru szybkości na podstawie GPS pokazał nieco gorszą, ale nadal imponującą wartość 292 km/h.