Prawie 300 km/h w seryjnym Volkswagenie Golfie. GTI Clubsport pokazało co potrafi (wideo)

Jazda z prędkością 300 km/h może być marzeniem wielu kierowców. Przekroczenie tej magicznej bariery wymaga jednak sporego wysiłku. Trzeba znaleźć odpowiednie auto jak i również miejsce do takiej próby.

Niewielu wie, ale już nawet seryjny Volkswagen Golf jest w stanie osiągnąć bardzo zbliżony wynik. Przekonał się o tym kierowca ósmej generacji tego modelu.

Ma on do dyspozycji Golfa 8 w wersji GTI Clubsport. Pod maską tego auta pracuje 2.0 litrowy silnik benzynowy, który generuje 300 koni mechanicznych oraz 400 niutonometrów momentu obrotowego.

Tak wygląda nowy Golf GTI. Volkswagen wprowadza do aut ChatGPT

Czas przyspieszenia do 100 km/h zajmuje tutaj 5,6 sekundy. Producent ograniczył w nim prędkość maksymalną do 250 km/h, ale w tym egzemplarzu limiter został usunięty.

Próba, którą mamy nadzieję wykonano na fragmencie niemieckiej autostrady bez ograniczeń, została uwieczniona na załączonym nagraniu wideo. Wynik zaskoczył wszystkich.

W szczytowym momencie licznik wskazał prędkość 296 km/h. Urządzenie do pomiaru szybkości na podstawie GPS pokazał nieco gorszą, ale nadal imponującą wartość 292 km/h.