Policjanci chcieli go “wrobić” w mandat 1500 zł. Był czujny i nie dał się zrobić w bambuko (wideo)

O tym, że nie można wykonywać manewru wyprzedzania na przejściu dla pieszych powinien wiedzieć każdy. Są jednak sytuacje, w których możemy zrobić to nie do końca świadomie.

Na jezdniach dwupasmowych(oraz oczywiście szerszych), jest o to bardzo łatwo. Wystarczy, że poruszamy się lewym pasem minimalnie szybciej od kogoś z prawej strony. Wystarczy wtedy trafić akurat na „zebrę” i gotowe.

Próba wymuszenia mandatu przez policjantów? Nagle przyspieszyli przed fotoradarem (wideo)

Sytuacja taka jest dopuszczalna jedynie w momencie, gdy ruch na przejściu dla pieszych jest sterowany przez sygnalizację świetlną. Według obecnie panującego taryfikatora manewr taki jest „nagradzany” mandatem w wysokości 1500 złotych.

Policjanci widoczni na załączonym nagraniu wideo mieli chyba ochotę wymusić nałożenie takiej kary na autora filmu. Dojeżdżając do przejścia dla pieszych dość gwałtownie zwolnili.

Nawet nie wiesz, jak łatwo dostać 2 tys. zł mandatu. Znasz wielu, którzy tak robią (wideo)

Na szczęście kierowca wykazał się czujnością i nie dał się na to „złapać”. Po chwili panowie policjanci skręcili w prawo, udając, że taki mieli zamiar. Na nagraniu widać jednak ewidentnie, że nie było to dohamowanie do skrętu, a celowe działanie.