Pewniak z Tesli Plaid nie spodziewał się takiej walki. Zaskoczyło go Porsche 911 Turbo S (wideo)

Tesla Model S Plaid jest niezaprzeczalnie jednym z najbardziej gorących zawodników, jeśli chodzi o wyścigi równoległe. Elektryczny samochód posiada bardzo duży potencjał.

Jego silniki generują łącznie 1020 koni mechanicznych. Pozwala to na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie nieznacznie przekraczającym 2 sekundy.

Tesla Model S rozstawiła wszystkich po kątach. Porsche i 1100-konny Nissan się poddały (wideo)

Wielu właścicieli aut spalinowych za wszelką cenę chce pokazać, że ich samochód potrafi być szybszy. Nielicznym się to udaje, a na załączonym nagraniu wideo zobaczysz kolejną próbę.

Na linii startu stanęło Porsche 911 Turbo S generacji 991.1, które wygląda na seryjne. Za napęd w tym modelu odpowiada 3.8 litrowy bokser 6-cylindrowy, który generuje 560 koni mechanicznych i 700 niutonometrów.

Biały egzemplarz został jednak poddany modyfikacjom. Teraz kierowca ma do dyspozycji około 800 koni mechanicznych. Nadal jest to o ponad 200 koni mniej niż w Tesli, ale pojedynek zapowiada się bardzo interesująco.

Uważasz, że Porsche 911 Turbo S 992 jest szybkie? Zobacz co zrobił z nim SUV Tesli (wideo)

Oczywiście na samym starcie elektryczna Tesla wystrzeliła jak z procy. W dalszej fazie wyścigu Porsche zaczęło natomiast odrabiać straty.