Oto owoc współpracy AMG i Will.I.Am. “Fiat może go zatrudnić do projektu następcy Multipli”

Już po zapowiedziach, które prezentowaliśmy kilka dni temu, można było to stwierdzić. Wspólny projekt Mercedesa-AMG i artysty Will.I.Am należy do bardzo szokujących.

Koncept nazwany „The Flip” bazuje na Mercedesie-AMG GT 4-Drzwiowym Coupe. Nie pochwalono się jednak na której dokładnie wersji silnikowej.

Mercedes-AMG GT Will I Am The Flip
Mercedes-AMG GT Will I Am The Flip

Mercedes-AMG GT 4-Door z frontem G-Klasy? Tylko on mógł wpaść na coś tak szalonego (wideo)

W aktualnej ofercie AMG możesz znaleźć warianty o mocy od 367 do nawet 840 koni mechanicznych. Obstawiamy, że jest to jednak 639-konne AMG 63 S 4MATIC+, gdyż nie widzimy klapki gniazda do ładowania w tylnym zderzaku.

Możemy więc mówić o całkiem niezłych osiągach. Taka wersja potrafi przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 3,2 sekundy i rozwinąć prędkość maksymalną 315 km/h.

Samochód został gruntownie przebudowany. Do nowego wizerunku trzeba się przyzwyczaić, o ile w ogóle będzie to dla niektórych osób możliwe. Nam przychodzi to z wielkim trudem.

Mercedes-AMG GT Will I Am The Flip
Mercedes-AMG GT Will I Am The Flip

Przedni pas został zapożyczony z Mercedesa Klasy G, co wygląda bardzo dyskusyjnie. Z 4-drzwiowego Coupe zrobiono natomiast 2-drzwiowe, gdyż obie pary drzwi zespawano ze sobą. Otwierają się one teraz do tyłu.

Zamiast charakterystycznej gwiazdy w przednim grillu pojawiło się logo misia. Takie samo pojawia się na kolekcji ubrań, która dostępna będzie w sklepie w Miami oraz online. Część dochodu ze sprzedaży zostanie przeznaczona na cele charytatywne.

Mercedes-AMG GT Will I Am The Flip
Mercedes-AMG GT Will I Am The Flip

Totalne szaleństwo. Takiej kolorystyki w Mercedesach-AMG jeszcze nie widziałeś (wideo)

Samochód będzie można zobaczyć na żywo podczas Grand Prix Miami Formuły 1. Mercedes jest spełnieniem marzeń artysty, który zawsze podziwiał Mercedesy na starych klipach hip-hopowych, a teraz mógł stworzyć własny, indywidualny model.