Oto Bugatti Chiron na każdą kieszeń. Renault zszokowało wizją nowego SUV-a Scenic (wideo)

Rodzinne Renault Scenic nie jest już oferowane na naszym rynku. Kolejny model noszący tę nazwę ma jednak zadebiutować w 2024 roku. Dzisiaj Francuzi pokazali nam mały przedsmak tego samochodu.

Na załączonych zdjęciach możesz zobaczyć Renault Scenic Vision Concept. To koncepcyjny SUV z napędem hybrydowym składającym się z silnika elektrycznego i wodorowego range-extendera.

Renault Scenic Vision Concept
Renault Scenic Vision Concept

Mitsubishi poszerzy ofertę o hybrydowe auto do miasta. Colt skorzysta z technologii Renault

Kierowca otrzymuje do dyspozycji 215 koni mechanicznych i akumulatory o pojemności 40 kWh. Dzięki takiemu układowi stosując ten sam rozmiar baterii auto będzie w stanie przejechać dwa razy więcej.

Renault przewiduje, że przed końcem dekady tego typu rozwiązanie pozwoli na zasięg nawet 800 kilometrów. Jest to już bardzo zadowalający wynik, na który nikt nie powinien narzekać.

Renault Scenic Vision Concept
Renault Scenic Vision Concept

Nowy Scenic mierzy 4 490 milimetrów długości, 1 900 milimetrów szerokości oraz 1 590 milimetrów wysokości. Rozstaw osi jest o 150 milimetrów większy niż w obecnie oferowanym Megane E-Tech, co daje obraz wielkości tego modelu.

Stylistycznie nowe Renault naprawdę może się podobać. Produkcyjna wersja nie powinna mocno odbiegać od zaprezentowanego konceptu, za co trzymamy kciuki.

Uwagę zwracają między innymi poczwórne, przednie reflektory LED, które mogą przypominać te znane z Bugatti Chirona. Tam również mamy do czynienia z czterema kwadratowymi elementami świetlnymi.

Renault Scenic Vision Concept
Renault Scenic Vision Concept
Renault Scenic Vision Concept
Renault Scenic Vision Concept

Wnętrze to już natomiast totalny „odlot”. Otwierane w przeciwnym kierunku drzwi ukazują ogrom futurystycznej przestrzeni, wielkie wyświetlacze na boczkach oraz kilka mniejszych ekranów na desce rozdzielczej.

Oto następca Kadjara. Renault Austral (2022) oficjalnie. Pod maską nawet 200 KM (wideo)

Bardzo możliwe, że model ten będzie posiadał funkcję jazdy autonomicznej. Renault chwali się również, że produkcja auta wykorzystuje ponad 70 procent elementów z recyklingu, a po zakończeniu życia Scenica będzie się dało odzyskać z niego aż 95 procent materiałów.