Nowym Volvo “naciskał” na Audi. Kierowca RS Q8 długo nie myślał i po prostu to zrobił (wideo)

Zazwyczaj wpadasz w zachwyt, gdy spotykasz na drodze swój samochód marzeń. Podziwiasz jego wygląd i wyobrażasz sobie jak wyglądałby w Twoim garażu.

Niektórzy potrafią też sprowokować jego właściciela, aby pokazał co potrafi dane auto. Zazwyczaj śnimy bowiem o furze z wielkim i mocnym silnikiem pod maską.

Zbudują tylko 96 sztuk Abt Audi RS Q8 Signature Edition. Niemiecki SUV ma 800 KM i 1000 Nm

Gość z Volvo XC60 trafił właśnie na Audi RS Q8. Nie było go jeszcze stać na najszybszego SUV-a niemieckiego producenta, więc zdecydował się na bardziej rozsądny wybór ze Szwecji.

Podczas wyprzedzania postanowił dać kierowcy Audi do zrozumienia, żeby ten pokazał potencjał RS-a. Usiadł mu więc na zderzaku i czekał co się wydarzy.

Nagle 600 koni mechanicznych i 800 niutonometrów, generowanych przez 4.0 litrowy silnik V8, poszło w ruch. Wielki SUV z nadwoziem w stylu coupe zaczął się szybko oddalać prezentując brzmienie ośmiu cylindrów.

Okrągłe końcówki wydechu to nuda. Mansory zrobiło je po swojemu w Audi RS Q8 P780 (wideo)

Według danych dostarczonych przez producenta, Audi RS Q8 potrafi rozpędzić się od 0 do 100 km/h w 3,8 sekundy. Prędkość maksymalną ograniczono standardowo do 250 km/h, ale na życzenie klienta można limiter przesunąć na 305 km/h.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez E X S E (@exclusivossergipe)