Nowy Nissan Z w walce z GR Suprą i Mustangiem. “Wystarczy wymienić jeden element” (wideo)

Do oferty Nissana dołączyła niedawno kolejna generacja sportowego coupe. To nieco bardziej budżetowy model niż flagowy GT-R. Mowa oczywiście o Nissanie Z.

Autorzy załączonego nagrania wideo postanowili sprawdzić jak spisze się on w pojedynku z konkurentami w podobnej półce cenowej. Na linii startu stanęła Toyota GR Supra oraz Ford Mustang Mach 1.

Nowy Nissan Z (2022) brzmi jak baby-GTR. Tunerzy dostaną spore pole do popisu (wideo)

Pod maską Nissana Z znajdziesz 3.0 litrowy silnik V6 biturbo. Na tylną oś trafia tam 400 koni mechanicznych oraz 475 niutonometrów momentu obrotowego.

Toyota GR Supra napędzana jest 3.0 litrowym R6. W wersji na rynek amerykański generuje on 388 koni mechanicznych oraz 500 niutonometrów. W polskim salonie kupisz słabszy wariant o mocy 340 koni mechanicznych.

Ford Mustang Mach 1 to już inna liga. Pod maską pracuje aż 5.0 litrowe V8, które generuje 460 koni mechanicznych i 529 niutonometrów. Jest oczywiście nieco cięższy od konkurencji.

Nareszcie pozwolili im się przejechać nowym Nissanem Z. “400 KM i manual dają radę” (wideo)

Nowego Nissana Z zestawiono również z Aston Martinem V8 Vantage oraz z drugim egzemplarzem „Zetki”. Tym razem z manualną, 6-biegową przekładnią. Najgorszym elementem Nissana okazały się być opony.