Nigdy się tak nie spocił. Musiał manewrować na centymetry Rollsem za 120 mln zł (wideo)

W przedostatni weekend maja 2022 roku, w malowniczej okolicy jeziora Como odbyła się impreza dla największych fanów motoryzacji. Na Concorso d’Eleganza Villa d’Este pojawiły się naprawdę wyjątkowe samochody.

Jeden z nich został tam dostarczony przez markę Rolls-Royce. Rok po prezentacji pierwszego egzemplarza modelu Boat Tail przyszła pora na auto stworzone dla drugiego klienta. Pierwszym najprawdopodobniej była para Beyonce i Jay-Z.

Rolls-Royce Boat Tail
Rolls-Royce Boat Tail

Już wiemy kto kupił najdroższego Rolls-Royce’a za 105 milionów złotych. Na pewno ich znasz

Tym razem ultraluksusowy kabriolet wykończono lakierem w kolorze perłowym. Stało się tak z racji zawodu, którym zajmuje się nabywca drugiego z trzech egzemplarzy Rolls-Royce’a Boat Tail.

Nie wiemy dokładnie, czy chodzi o poławianie pereł, czy handel biżuterią z tego materiału. Producent poinformował tylko, że rodzina klienta pracuje w przemyśle perłowym od wielu lat.

Rolls-Royce Boat Tail
Rolls-Royce Boat Tail
Rolls-Royce Boat Tail
Rolls-Royce Boat Tail

Ustawienie tego olbrzyma na stoisku wymagało dojechania nim poprzez wąskie włoskie uliczki. Mężczyzna, któremu powierzono to zadanie musiał mieć nerwy ze stali i dobrych asystentów.

Mamy nowego króla. Rolls-Royce Boat Tail trafia na szczyt listy najdroższych samochodów (wideo)

Perspektywa zarysowania samochodu wartego około 120 milionów złotych z pewnością nie postawiła go w komfortowej sytuacji. Pomimo tego, iż nie dało się już chyba wykonywać tej czynności w wygodniejszym fotelu.