Narobił hałasu w lesie starym C63 AMG Coupe. Wolnossące 6.2 V8 “zrywa papę z dachu” (wideo)

Jak już każdy doskonale wie, najnowsze wcielenie Mercedesa-AMG Klasy C w topowym wydaniu będzie napędzane zaledwie 2.0 litrowym silnikiem R4. Oczywiście w układzie hybrydowym.

Z pewnością producent postara się, aby C 63 S E Performance było piekielnie sprawne, i na ten aspekt klienci nie będą mogli narzekać. Najprawdopodobniej będzie to najmocniejsza i najszybsza C Klasa w historii.

Nie chciał się nudzić czekając na zielone. C63 AMG “wymknęło mu się spod kontroli” (wideo)

Zabraknie w niej jednak tego, na co mogliśmy liczyć w poprzednich wydaniach C63. Chodzi tutaj o brzmienie 8-cylindrowej jednostki napędowej.

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz doskonały przykład tego, za czym już od dłuższego czasu możesz tęsknić. Model generacji W204 skrywa pod maską aż 6.2 litra pojemności.

Mercedes C63 AMG Black Series
Mercedes C63 AMG Black Series

Dodatkowo, bohaterem filmu jest limitowana do 800 egzemplarzy wersja Coupe Black Series. Kierowca ma do dyspozycji moc 517 koni mechanicznych oraz 620 niutonometrów momentu obrotowego.

Producent deklaruje, że przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje tylko 4,2 sekundy. Prędkość maksymalną natomiast ograniczono elektronicznie do równych 300 km/h.

Stare, dobre 6.2 V8 w akcji. Mercedes C63 AMG W204 kombi hałasuje na autostradzie (wideo)

Osiągi osiągami, ale dźwięk silnika spotęgowany przez leśne echo, przyprawia o ciarki na całym ciele. W dzisiejszych czasach naprawdę trudno o tak dobrze brzmiący samochód.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez GERCOLLECTOR (@gercollector)