Myślał, że sportowym Mercedesem poradzi sobie z rodzinnym sedanem Audi. “No i szok” (wideo)

Wygląd samochodu nie zawsze odpowiada potencjałowi, który drzemie pod maską. Działa to w dwie strony. Często widzimy auta oblepione spojlerami, które napędzane są niezbyt mocnymi silnikami.­

Dużo ciekawiej się dzieje, gdy samochód wygląda zwyczajnie, a tak naprawdę potrafi zaskoczyć niejedno auto sportowe. Jest tak w przypadku Audi widocznego na załączonym nagraniu wideo.

Nowe RS6 w walce z Mercedesem-AMG E 63 S sprzed liftingu. Gość z Audi robił co mógł (wideo)

Jeśli ktoś się nie zna, będzie to dla niego kolejne zwyczajne A6, które pod maską skrywa zapewne 3.0 litrowy silnik TDI. Nic bardziej mylnego, to rzadki wariant RS6 w wydaniu sedan.

W przypadku tej generacji, Audi zdecydowało się na montaż aż 10-cylindrowej jednostki napędowej. V10 o pojemności 5.0 litrów generuje w seryjnej postaci 560 koni mechanicznych.

Właściciel niebieskiego egzemplarza zdecydował się na tuning w firmie Evotech. Specjalistom udało się wycisnąć moc aż 740 koni mechanicznych, która jest przekazywana na obie osie dzięki systemowi Quattro.

Mercedes SLS AMG
Mercedes SLS AMG

Na wyścig z takim RS6 zdecydował się właściciel sportowego Mercedesa SLS AMG. Miał nadzieję, że 6.2 litrowe V8 o mocy 571 koni mechanicznych będzie wystarczające, aby pokonać rodzinnego sedana.

BMW M5 CS w walce z 1000-konnym AMG E63S i 880-konnym Audi RS6. Co za potwory (wideo)

Pojedynek okazał się bardzo zacięty. Posiadacz Audi RS6 C6 zapewne również miał nadzieję, że tak duża przewaga mocy pozwoli mu na łatwe zwycięstwo.

https://youtu.be/QW5qThPRN0I?t=28