Myślał, że 800 KM w RS6 da mu łatwą wygraną. Lambo pokazało, że moc to nie wszystko (wideo)

Świadomość posiadania 800 koni mechanicznych pod prawą stopą może dać sporą pewność siebie. W tego typu samochodzie masz wrażenie, że nie trafisz na nikogo szybszego.

Właśnie taką mocą może się pochwalić Audi RS6 w wersji ABT Johann Abt Signature Edition. Tuner wycisnął z 4.0 litrowego V8 800 koni mechanicznych oraz 980 niutonometrów momentu obrotowego.

Oba Audi przygotowane przez ABT mają tę samą moc. Różni je nadwozie i 320 000 złotych (wideo)

Teraz postanowiono zestawić go z prawie najnowszym wariantem Lamborghini Huracana, czyli STO. To auto z napędem na tylną oś, które pod skorupą skrywa 5.2 litrowy silnik V10 o mocy 640 koni mechanicznych i momencie obrotowym 565 niutonometrów.

Po przeczytaniu powyższych danych można stwierdzić, że włoski supersamochód nie będzie miał żadnych szans. Sytuacja mocno się jednak zmienia, kiedy przeczytasz w danych technicznych masę obu pojazdów.

Pokazał ile radości daje Huracan STO na torze. “To najlepsze Lamborghini w historii”(wideo)

Lamborghni zadbało o jak najlżejsza konstrukcję i udało im się zamknąć w wadze 1339 kilogramów. Rodzinne, luksusowe kombi waży natomiast aż 2150 kilogramów. Zachęcamy do obejrzenia tego zaciętego pojedynku.