Mercedes-Benz za 625 milionów złotych w akcji. To oficjalnie najdroższe auto na świecie (wideo)

Dla wielu Polaków wydanie na samochód kwoty przekraczającej 200 000 złotych to już szaleństwo. Niestety, w obecnych czasach auta strasznie drożeją. Za niewielkiego Volkswagena Polo trzeba już zapłacić ponad 100 tysięcy.

Są też jednak osoby, które są dużo bardziej rozrzutne jeśli chodzi o zakupy motoryzacyjne. I nie mówimy tu o kwotach rzędu kilku milionów złotych.

To najdroższy samochód na świecie. Mercedes sprzedał swoje “cacko” za 639 milionów złotych

Niedawno informowaliśmy Cię o prawdopodobnie najdroższym samochodzie świata, który miał zostać sprzedany podczas aukcji w muzeum Mercedesa w Stuttgarcie. Teraz producent pochwalił się tym oficjalnie.

Mercedes-Benz 300 SLR Uhlenhaut Coupe
Mercedes-Benz 300 SLR Uhlenhaut Coupe

Mercedes-Benz 300 SLR Uhlenhaut Coupe znalazł nowego właściciela. Licytacja zakończyła się na kwocie 135 milionów euro, czyli według obecnego kursu, 624 931 200 złotych. Tak, ktoś wydał na jedno auto prawie 625 milionów.

Za tę samą kwotę mógłby zamówić około 40 Bugatti Chironów, ponad 200 Ferrari SF90 Stradale, 450 Mercedesów Klasy S w wydaniu Maybach lub 7800 Dacii Duster. Mamy nadzieję, że takie porównanie nieźle zadziałało na wyobraźnię.

Mercedes-Benz 300 SLR Uhlenhaut Coupe
Mercedes-Benz 300 SLR Uhlenhaut Coupe

Wspomnianego wyżej Mercedesa wyprodukowano w 1955 roku. Powstały tylko dwa egzemplarze wersji Coupe. 3.0 litrowy silnik 8-cylindrowy daje kierowcy do dyspozycji 302 konie mechaniczne, dzięki czemu prędkość maksymalna wynosi 290 km/h.

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz go w akcji. Samochód ten wziął udział w prestiżowej imprezie Goodwood Festival Of Speed, gdzie jak najszybciej miał pokonać odcinek o długości 1,86 kilometra.

Mercedes-Benz 300 SLR Uhlenhaut Coupe
Mercedes-Benz 300 SLR Uhlenhaut Coupe

Nie masz czasu? Oto najlepsze ujęcia z jednego dnia Goodwood Festival Of Speed (wideo)

Ciekawe, czy kierowca został uświadomiony o wartości pojazdu, za którego kierownicą zasiadł. Z pewnością wiele osób natychmiast by z niego wysiadło, gdyby usłyszało tak wysoką kwotę.