Mercedes-AMG GT 4-Door z frontem G-Klasy? Tylko on mógł wpaść na coś tak szalonego (wideo)

Producenci samochodów od czasu do czasu podejmują współpracę z różnego rodzaju artystami. Mercedes-AMG zapowiedział właśnie nowy projekt, który powstał w kooperacji z muzykiem Will.I.Am.

Tę postać z pewnością kojarzysz najbardziej z grupy Black Eyed Peas. Od niedawna stał się on ambasadorem Mercedesa-AMG w kwestii samochodów ze zelektryfikowanym napędem.

Mercedes-AMG C 43 4MATIC (2022) oficjalnie. 4-cylindrowa Klasa C AMG stała się faktem (wideo)

Już 5 maja mamy zobaczyć w pełnej krasie nowy samochód, który zaprojektowali wspólnie. Z pierwszych zapowiedzi możemy zaobserwować, że auto bazuje na Mercedesie-AMG GT 4-Drzwiowym Coupe, najprawdopodobniej w hybrydowej odmianie 63 S E Performance.

Mowa więc o aucie, które w seryjnej postaci oferuje kierowcy aż 840 koni mechanicznych i 1400 niutonometrów momentu obrotowego. Nadmiar mocy niestety jednak nie zadowolił niektórych dziennikarzy.

Najmocniejsze AMG w historii nie zachwyca. “Słabsza wersja jest lepszym wyborem” (wideo)

Szczerze mówiąc, aż boimy się prezentacji efektu końcowego. Najprawdopodobniej w przedniej części nadwozia zobaczymy front z Mercedesa-AMG G 63, a zamiast pary drzwi z każdej strony pojawią się jedne wielkie wrota otwierane do tyłu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Mercedes-AMG (@mercedesamg)