Mercedes-AMG A 45 S 4MATIC+ daje mu kupę frajdy. Zakręcił się “jak wek na zimę” (wideo)

Sportowe hatchbacki zazwyczaj projektowane są w jednym schemacie. W kompaktowym nadwoziu ma się znaleźć mocny silnik, z którego konie mechaniczne będą trafiały na przednie koła.

Z biegiem lat potencjał jednostek napędowych rośnie, co oznacza, że przekazywanie pełnej mocy na dwa koła może się okazać problemem. Dlatego wielu producentów stosuje w tego typu autach napęd na obie osie.

Mało który hot hatch tak potrafi. Młodziak w BMW M140i szaleje na górskich drogach (wideo)

Z pewnością kojarzysz samochody takie jak Mercedes-AMG A 45 S 4MATIC+, Volkswagen Golf R czy Audi RS3. Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz w akcji tego pierwszego z nich.

Pod jego maską pracuje 2.0 litrowy silnik R4. Generuje on aż 421 koni mechanicznych oraz 500 niutonometrów momentu obrotowego. Korzystając z napędu 4MATIC+ możesz rozpędzić się do 100 km/h w 3,9 sekundy.

Producent dał jednak też kierowcom opcję do „zabawy”. Możesz w tym aucie uruchomić tzw. „Drift Mode”, w którym pełna moc trafia na tylne koła.

On odebrał swoje nowe Audi RS3 w terminie. Totalnie oszalał na ośnieżonym parkingu (wideo)

Jak jednak widać na załączonym nagraniu wideo, nawet pozostawiając napęd w trybie AWD A45 S bardzo chętnie wchodzi w poślizg. To zdecydowanie jeden z tych samochodów, które wywołują sporo emocji.