McLaren uczcił 70. rocznicę panowania Królowej Elżbiety II. Klienci mogą zamówić specjalny lakier

Królowa Elżbieta II jest od 2016 roku najdłużej panującą, żyjącą głową państwa na świecie. Na swoim stanowisku rządzi Wielką Brytanią już od 1952 roku. Brytyjski producent supersamochodów, McLaren, postanowił uczcić tą 70-tą rocznicę. Z tej okazji zaprezentował zupełnie nowy kolor lakieru, który będzie dostępny dla klientów marki.

McLaren Artura Platinum Jubilee
McLaren Artura Platinum Jubilee

Jest to odcień srebra w wersji metallic, który zaprezentowano na przykładzie modelu Artura. Egzemplarz ten otrzymał też wyjątkową plakietkę „Elizabeth II” na masce.

Lakier o nazwie „Platinum Jubilee” jest efektem długiego procesu przeprowadzonego przez dział MSO, czyli McLaren Special Operations. Podjęto w tym celu również współpracę z firmą AkzoNobel, która specjalizuje się w lakierach.

McLaren Artura Platinum Jubilee
McLaren Artura Platinum Jubilee

Królowa Elżbieta II w ciągu swojego panowania jeździła wieloma modelami brytyjskich samochodów. W jej „garażu” można było zobaczyć auta marki Bentley, Land Rover, Jaguar czy Rolls-Royce.

Teraz nadarzyła się idealna okazja, aby sprezentować Królowej McLarena. Model Artura to jeden z najświeższych produktów tej marki i konkurent między innymi dla Ferrari 296 GTB.

McLaren Artura PHEV
McLaren Artura PHEV

Za napęd tego samochodu odpowiada hybrydowy układ oparty o 3.0 litrowy motor V6. Łącznie kierowca dostaje do dyspozycji 680 koni mechanicznych i 720 niutonometrów. Sprint do 100 km/h zajmuje 3,0 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 330 km/h.

Źródło: McLaren