Lexus UX doczekał się odświeżenia. Model na 2022 rok ma nowy system i lepiej się prowadzi

Lexus wprowadził właśnie delikatne zmiany w swoim najmniejszym SUV-ie. Odświeżony model UX pojawi się w polskich salonach już latem 2022 roku.

W ofercie znajdziesz nową wersję wyposażenia F Sport Design. Wyróżnia się ona między innymi wieloma czarnymi elementami, które jeszcze bardziej podkreślają sportowy charakter.

Lexus UX
Lexus UX

iPE Exhaust poprawiło brzmienie Lexusa LC 500. Teraz 5.0 litrowe V8 grzmi jak wściekłe (wideo)

Na liście wyposażenia standardowego znajdziesz wykończenie z syntetycznej skóry, podgrzewane fotele i kierownicę, reflektory LED, kamerę cofania czy dwustrefową klimatyzację. Są też 18-calowe, ciemne felgi.

Już w zwykłej wersji F Sport kierowca poczuje lepsze prowadzenie auta, dzięki zastosowaniu adaptacyjnego zawieszenia i „wyczynowych” drążków stabilizatora. Jest też sztywniejszy układ kierowniczy.

Lexus UX
Lexus UX

Wewnątrz odmłodzonego UX-a pojawił się nowy system multimedialny, wyświetlany na 8- lub 12,3 calowym ekranie dotykowym. Infotainment działa szybciej i jest bardziej intuicyjny.

Klienci będą mogli zdecydować się na pomalowanie karoserii dwoma kolorami i wybiorą jeden z kilku nowych rodzajów tapicerki. Chodzi tutaj Lexusowi o połączenie jednego z sześciu lakierów z kontrastującym czarnym dachem.

Lexus UX
Lexus UX

W ofercie pozostają dwa warianty napędowe. Hybrydowy UX 250h o mocy 184 koni mechanicznych, oraz benzynowy UX 200 zapewniający moc 174 koni mechanicznych.

Lexus RX 450e (2022) oficjalnie. Kierownica pozwoli Ci poczuć się jak pilot samolotu (wideo)

Lexus UX będzie się teraz charakteryzował większą sztywnością nadwozia, dzięki zastosowaniu większej liczby punktów spawania elementów konstrukcyjnych. Jest też udoskonalony pakiet bezpieczeństwa Lexus Safety System+.