Leci swoim dieslem od BMW ile fabryka dała. “Zadowolony, bo wyprzedził McLarena” (wideo)

BMW potrafi stworzyć mocne i szybkie samochody nie tylko z silnikiem benzynowym pod maską. Znamy wiele przykładów modeli z dieslem, które bardzo sprawnie nabierają prędkość.

Jednym z ulubionych tego typu samochodów wśród fanów marki jest BMW 335d. Pod maską tego niewielkich rozmiarów auta skrywa się 3.0 litrowy, 6-cylindrowy silnik wysokoprężny.

Stare BMW Serii 5 w dieslu nie pozwoli zasnąć na autostradzie. Alpina leci ponad 280 km/h (wideo)

W przypadku generacji E90 możemy mówić o mocy 286 koni mechanicznych i 580 niutonometrach momentu obrotowego. Przyspieszenie do 100 km/h zajmuje w tym modelu 6 sekund, a prędkość maksymalna to 250 km/h.

Właściciel jednego z egzemplarzy założył rękawiczki i wybrał się na niemiecką autostradę bez ograniczenia. Wycisnął ze swojej starej Beemki wszystko co się dało, wyprzedzając przy tym sportowego McLarena 570S.

Oczywiście kierowca brytyjskiego supersamochodu jechał sobie spokojnie środkowym pasem i ledwo co wciskał gaz. No ale jak to niektórzy mówią „kill to kill”.

Gdyby właściciel McLarena wykorzystał pełen potencjał swojego auta, wtedy byłby w stanie rozpędzić się od 100 do 200 km/h w 6,3 sekundy. Prędkość maksymalna tego modelu to natomiast 328 km/h.

BMW Serii 5 w dieslu zamyka licznik. “Zużycie paliwa 16 litrów. Całkiem rozsądnie” (wideo)

Niestety, na nagraniu możemy też zobaczyć słabe zachowanie innego kierowcy. Nie patrząc w lusterka wjechał przed nadjeżdżające z dużą prędkością BMW.