Jego Lamborghini miało być najszybsze. “Włoch strzelił focha przy 180 km przebiegu” (wideo)

Całkiem niedawno Lamborghini zakończyło produkcję swojego flagowego modelu. Aventador cieszył się sporym powodzeniem wśród klientów, Od 2011 roku do oferty wprowadzono mnóstwo wariantów.

Niektóre z nich dostępne były w regularnej ofercie, a sprzedaż innych była ograniczona mniej lub bardziej. Nie zmieniał się natomiast układ napędowy tego legendarnego już supersamochodu.

To najmłodszy właściciel Lamborghini na świecie. Tatuś kupił mu Aventadora na 10-te urodziny

W komorze silnika każdego Aventadora znajdziesz 6.5 litrowy silnik V12. 7-stopniowa, sekwencyjna skrzynia biegów przekazuje w nim napęd na wszystkie koła.

Redakcja CarWow postanowiła zestawić ze sobą pięć wariantów Aventadora. Przeprowadzono między nimi standardowy zestaw prób składający się z wyścigu ze startu zatrzymanego, z rolki, oraz próbę wydajności układu hamulcowego.

Lamborghini Aventador
Lamborghini Aventador

Na linii startu stanęły: 700-konny Aventador, 740-konny Aventador S, 750-konny Aventador SV, 770-konny Aventador SVJ oraz najnowszy, 780-konny Aventador Ultimae.

Niestety, ze względu na niski przebieg tego ostatniego, limitowanego do 350 egzemplarzy wariantu, start w wyścigu nie był możliwy. Samochód nawet nie pozwolił na uruchomienie trybu Launch Control.

Ostatni Lamborghini Aventador sprzedany! Licytacja zakończyła się kwotą prawie 7 mln zł

Mimo tego, obejrzenie czterech zamiast pięciu Aventadorów w jednym wyścigu nadal jest bardzo ciekawe. Następna powinna być walka wszystkich modeli Huracana. Nie jesteśmy tylko pewni, czy zmieściłyby się one na tym szerokim pasie startowym.