Hoonipigasus to nowa zabawka Kena Blocka. 1400-konnym Porsche pojedzie na Pikes Peak

Na tegorocznej edycji Pikes Peak International Hill Climb będziesz mógł zobaczyć jednego z najpopularniejszych kierowców rajdowych na świecie. Ken Block wystartuje za kierownicą wyjątkowego Porsche.

To auto zbudowane tylko do tego celu przez inżynierów z Zuffenhausen. Bazująca na Porsche 911 wyścigówka posiada bardzo zaawansowaną aerodynamikę i piekielnie mocny silnik.

Porsche 911 Hoonipigasus
Porsche 911 Hoonipigasus

Ken Block sprawdził, czy jego elektryczne “daily” Audi potrafi latać bokiem. Nie zawiódł się (wideo)

Za napęd odpowiada tam podwójnie turbodoładowany, 6-cylindrowy bokser o pojemności 4.0 litrów. Generuje on moc 1400 koni mechanicznych, która jest przekazywana na obie osie. I to wszystko przy masie zaledwie 1000 kilogramów.

Uwagę zwraca już samo malowanie „Hoonipigasusa”. Różowe barwy nawiązują do oklejenia stosowanego na wyścigowych Porsche w latach 70-tych ubiegłego wieku.

Porsche 911 Hoonipigasus
Porsche 911 Hoonipigasus

Bardzo ciekawy jest natomiast układ zawieszenia z regulowaną wysokością. Telemetria z zeszłorocznego przejazdu pozwoliła na zaprogramowanie odpowiednich ustawień.

Audi stworzyło ten samochód tylko dla niego. Żeby nagrał kolejny ze swoich filmów (wideo)

Komputer współpracujący z sygnałem GPS będzie aktywnie zmieniał prześwit aby samochód prowadził się jak najlepiej. Kierowca ma do pokonania 156 zakrętów na dystansie 20 kilometrów. Różnica wysokości wynosi 1440 metrów.