Grill tego Aston Martina Zagato jest postrachem dla ptaków. Składa się ze 108 “zębów” (wideo)

Gospodarowanie ciepłem w samochodzie jest bardzo istotnym elementem, nad którym intensywnie główkują inżynierowie. Niektóre samochody posiadają bardzo ciekawe rozwiązania pomagające w tej kwestii.

W zależności od sytuacji nasze auto może potrzebować ogromnych ilości powietrza do chłodzenia. W innym przypadku warto ograniczyć jego dopływ, aby jednostka napędowa szybciej się nagrzała, chociażby zimą.

Aston Martin DBS GT Zagato
Aston Martin DBS GT Zagato

Aston Martin znowu to zrobił. V12 Vantage daje frajdę, jakiej nie zaznasz nigdzie indziej (wideo)

Bardzo możliwe, że widziałeś już, na przykład w autach marki BMW, ruchome żaluzje pod nerkami. W razie potrzeby są one otwierane lub zamykane. Stosuje się tego typu rozwiązania bardzo często.

Aston Martin, wspólnie ze studiem projektowym Zagato zrobili to w bardzo efektowny sposób. Model DBS GT posiada 108 ruchomych elementów z włókna węglowego. Rozmieszczono je na całej szerokości wielkiego grilla.

W akcji wygląda to bardzo efektownie, podobnie jak cena każdego z 19 wyprodukowanych egzemplarzy tego auta. Klienci musieli zapłacić za niego około 30 milionów złotych.

Aston Martin DBS GT Zagato
Aston Martin DBS GT Zagato
Aston Martin DBS GT Zagato
Aston Martin DBS GT Zagato

Pod maską Aston Martina DBS GT Zagato pracuje 5.2 litrowy silnik V12. Generuje on moc 760 koni mechanicznych. Sprint do 100 km/h zajmuje tylko 3,4 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 340 km/h.

Jesteśmy ciekawi jak inżynierowie rozwiązali kwestie bezpieczeństwa. Nie chcielibyśmy być w skórze ptaka, który wpada w otwarty 'uzębiony’ grill przy dużej prędkości. Ała.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Luxury Supercars | (@luxxsupercarscx)