Fani bardzo długo na to czekali. CEO grupy VAG zapowiada wejście Porsche i Audi do Formuły 1

Nieobecność jednego z największych koncernów w rozgrywkach Formuły 1 mogło dziwić wiele osób. Wkrótce na szczęście ich niecierpliwość się zakończy, Volkswagen oficjalnie zapowiedział wejście do „królowej sportów motorowych”.

Herbert Diess, CEO grupy Volkswagena uchylił rąbka tajemnicy na temat planów związanych z motorsportem. Nowych graczy na scenie F1 powinniśmy zobaczyć najszybciej w 2026 roku.

Te Mercedesy-AMG muszą dotrzymać kroku bolidom F1. Dali im cały tor do dyspozycji (wideo)

Do rozgrywek w Formule 1 ma dołączyć zarówno Porsche jak i Audi. Obaj producenci będą ze sobą rywalizować na torach wyścigowych całego świata. Grupa Volkswagena zauważyła mocny wzrost popularności tego sportu.

Porsche najprawdopodobniej nawiąże współpracę z RedBullem, dla którego będzie produkowało silniki napędzane paliwem syntetycznym. Niemcy z Zuffenhausen już od jakiegoś czasu pracują nad takim rozwiązaniem.

Formuła 1 Porsche
Formuła 1 Porsche fot. Camille De Bastiani

Audi natomiast ma pewne plany dotyczące McLarena. Trwają rozmowy na temat wykupienia fabrycznego zespołu F1 za kwotę rzędu 500 milionów euro.

Maserati wkracza do Formuły E. Pokazano przy okazji nowe zdjęcia elektrycznego GranTurismo

Załączone zdjęcie to nieoficjalna grafika stworzona przez Camille De Bastiani. Trzeba przyznać, że barwy Porsche świetnie pasują do bolidu Formuły 1.