Drogą rowerową omijał korki w Sopocie. “Nie po to kupił Maybacha za banię, żeby stać w korkach”

Nie zawsze jest to regułą, ale od czasu do czasu możemy trafić na właścicieli droższych aut, którzy uważają się za lepszych od innych. Myślenie takich ludzi może być naprawdę interesujące.

Mieszkańcy i turyści przebywający w Sopocie mogli ostatnio zauważyć bardzo ciekawy przypadek. Jeden z fragmentów ścieżki rowerowej był w pewnym momencie nieprzejezdny.

Przy nim każdy inny Maybach jest “biedny”. Będzie limitowana edycja limuzyny Mercedesa

Wszystko za sprawą znajdującego się na niej na niej… Mercedesa-Maybacha Klasy S. Właściciel chyba trochę się zagubił, gdyż postanowił skorzystać z drogi dla rowerów.

Najwidoczniej uznał, że nie po to wydawał około miliona złotych na bardziej prestiżową „eSkę”, żeby stać w korkach. Ścieżka rowerowa musiała być w tym momencie bardziej przejezdna.

2022 Mercedes-Maybach S 680 4MATIC Edition 100
2022 Mercedes-Maybach S 680 4MATIC Edition 100

Jak podaje portal esopot.pl, kierowca próbował kierować się luksusową niemiecką limuzyną w stronę sopockiego molo. Niestety nie mamy informacji na temat długości jego „podróży”.

Mamy jednak nadzieję, że dość szybko się ona skończyła i właściciel Maybacha wrócił na jezdnię. W polskich salonach koszt zakupu takiego modelu zaczyna się aktualnie od 809 400 za wersję S 580 z 4.0 litrowym silnikiem V8 o mocy 503 koni mechanicznych.

Uznali, że Mercedes-Maybach GLS jest słaby. Tak z bliska wygląda Brabus 900 za 2 mln zł (wideo)

Mając ochotę na auto z 12-cylindrowym silnikiem o pojemności 6.0 litrów i mocy 612 koni mechanicznych musisz się liczyć z jeszcze większym wydatkiem. Za model S 680 będziesz musiał zapłacić co najmniej 1 043 400 złotych. A to dopiero początek, przed dobraniem jakichkolwiek opcji wyposażenia.

fot. Monika Czulińska / facebook.com/foto-sopot