Dali im się przejechać nowym BMW XM. SUV nie będzie aż tak mocny, jak zapowiadano (wideo)

Producenci samochodów coraz częściej zapraszają dziennikarzy na jazdy autami, które nadal są w fazie testów. Goście mogą wsiąść wtedy za kółko jeszcze zamaskowanego samochodu i opisać później swoje pierwsze wrażenia.

Tym razem zrobiło tak BMW. Kilka osób miało szansę poznać z bliska i poprowadzić największy i najmocniejszy model BMW M w historii, czyli SUV-a XM.

2023 BMW XM
2023 BMW XM

Koncepcyjne BMW XM (2022) z bliska. Wersja produkcyjna nie będzie się mocno różnić (wideo)

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz jazdę testową połączoną z wywiadem z inżynierem mocno związanym z projektem XM. Johannes Franz opowiedział z czym mamy do czynienia.

Produkcja BMW XM rozpocznie się w listopadzie 2022 roku. Pierwsze egzemplarze będziesz mógł natomiast obejrzeć w salonach marki na początku roku 2023.

Jak już być może wiesz, BMW XM będzie wyposażone w hybrydowy układ napędowy. Zaprezentowany pod koniec listopada koncept korzysta z 4.4 litrowego silnika V8 oraz jednostki elektrycznej.

2023 BMW XM
2023 BMW XM

Łącznie generują one 750 koni mechanicznych i 999 niutonometrów momentu obrotowego. W momencie premiery produkcyjnej wersji XM otrzymamy nieco słabszy zestaw. Da on kierowcy do dyspozycji 650 koni mechanicznych oraz 800 niutonometrów.

Oto najpotężniejsze BMW M w historii. Koncept XM oficjalnie. Ma 750 KM i 999 Nm (wideo)

Nowy silnik V8 o oznaczeniu S68 daje od siebie 490 koni, natomiast bezszelestna jednostka elektryczna 160 koni mechanicznych. Mocniejszy wariant zadebiutuje kilka miesięcy później.