Cwaniak pragnął popisów Audi S6 przed kobietą. Wcisnął gaz i jego auto padło, co za wstyd (wideo)

Od wielu lat maj jest okresem, w którym wszyscy miłośnicy modyfikowanych samochodów z grupy VAG spotykają się w malowniczych okolicach nad jeziorem Worthersee. W tym roku również ich tam nie zabrakło.

Fani marek VW, Audi, Skoda czy Seat przyciągnęli w to miejsce również znajomych posiadających inne samochody. Od kilku lat spotkasz tam auta praktycznie wszystkich marek, oczywiście po tuningu.

Chromowanym Audi RS6 zaszalał na stoku narciarskim. Skończył z awarią silnika (wideo)

Mieszkańcy tego regionu nie przepadają za tym okresem. Nie ma się im co dziwić, może i faktycznie pod względem turystycznym zarabiają wtedy bardzo dużo, ale panuje wtedy ogromny chaos.

Audi S6 C7 Avant Quattro
Audi S6 C7 Avant Quattro

Olbrzymie korki, pozajmowane parkingi, tłumy w sklepach i na stacjach benzynowych. Przyjeżdża tam również oczywiście mnóstwo młodych kierowców, którzy na każdym kroku próbują się popisywać paląc gumę czy strzelając z wydechu.

Właściciel Audi S6 C7, którego zobaczysz na załączonym nagraniu wideo, chciał właśnie zaprezentować przyspieszenie swojego zmodyfikowanego kombi z napędem Quattro.

Seryjnie pod maską tego samochodu pracuje 4.0 litrowy silnik V8, który generuje moc 450 koni mechanicznych oraz 550 niutonometrów momentu obrotowego. Tuning pozwolił wykrzesać z tej jednostki 578 koni i 793 niutonometry.

Audi S6 C7 Avant Quattro
Audi S6 C7 Avant Quattro

To więcej niż w standardowym Audi RS6, które oferując 560 koni mechanicznych potrafi rozpędzić się do 100 km/h w 3,9 sekundy. Audi posiadało również wariant Performance o mocy 605 koni, tam sprint do 100 km/h to tylko 3,7 sekundy.

1000-konnym Audi RS6 wygrywał z każdym. Nagle szczęście się od niego odwróciło (wideo)

Niestety, podczas próby wykonania procedury startu coś poszło nie tak. Jeden z elementów układu napędowego po prostu nie wytrzymał. Teraz trzeba będzie szukać w okolicy warsztatu, lub wrócić do domu na lawecie.

@wim_s6avant #launchcontrolfail #launchcontrol #audilaunchcontrol #audilaunchcontrolfail #veldenamwörthersee #worthersee #audi #audis6 #v8 #v8biturbo #stage2 #580hp #800nm #gtitreffen2022 ♬ origineel geluid – wim_s6avant