Cupra Formentor VZ5 ABT “zrobi porządek” w serii DTM. Tuner podniósł moc do 450 KM (wideo)

Serie wyścigowe na najwyższym poziomie organizowane są bardzo profesjonalnie. Nie tylko same auta uczestników, ale również te należące do obsługi robią wrażenie.

Wyścigi Formuły 1 „obstawiają” samochody Mercedesa-AMG i Aston Martina, Formułą E zajmuje się Porsche, a Moto GP wyposażone jest w pojazdy marki BMW. Teraz przyszła pora na prezentację wozu z serii DTM.

Max Verstappen narzeka na 510-konnego Aston Martina V8 Vantage. Nazwał go “żółwiem”

Tutaj samochodem bezpieczeństwa stała się najmocniejsza Cupra w historii. Mowa oczywiście o modelu Formentor w limitowanym do 7 000 egzemplarzy wydaniu VZ5.

Cupra Formentor VZ5 DTM Safety Car
Cupra Formentor VZ5 DTM Safety Car

Pod jego maską pracuje jednostka napędowa Audi. 2.5 litrowy silnik 5-cylindrowy generuje moc 390 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 480 niutonometrów.

Organizatorzy zdecydowali się jednak na wysłanie auta do tunera ABT. Po ich zabiegach potencjał rzędowej piątki wzrósł do 450 koni mechanicznych oraz 530 niutonometrów.

Kiedy wyjeżdża wszyscy muszą go słuchać. Tak z bliska wygląda Safety Car F1 od AMG (wideo)

Dzięki takim parametrom przyspieszenie do 100 km/h zajmuje tylko 3,9 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 270 km/h. Cupra przekaże serii DTM aż sześć samochodów do wykorzystania w tegorocznych rozgrywkach.