Coldstart Porsche Macana S lepszy niż poranne espresso. Tak budzi się do życia 2.9 V6 (wideo)

W dzisiejszych czasach na rynku znajdziesz coraz mniej nieźle brzmiących samochodów. Już nawet sportowe auta potrafią być bardzo ciche i pozbawione rasowego dźwięku silnika. Na szczęście jest jeszcze kilka wyjątków, które potrafią ucieszyć nasze uszy. Doznania akustyczne podczas jazdy nimi są bardzo przyjemne i dają mnóstwo satysfakcji.

Często docenisz to już w momencie uruchamiania silnika. Szczególnie, jeśli jest to pierwszy rozruch po chłodnej nocy. Tak zwany coldstart potrafi rozbudzić całą okolicę.

Porsche Macan S
Porsche Macan S

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz jak wygląda to w przypadku Porsche Macana S, którego niedawno mieliśmy przyjemność sprawdzić z bliska. Właśnie tak budzi się do życia 2.9 litrowy silnik V6.

Podwójnie doładowana jednostka benzynowa generuje moc 380 koni mechanicznych i moment obrotowy wynoszący 520 niutonometrów. Nasz egzemplarz wyposażono dodatkowo w sportowy układ wydechowy.

Dzięki napędowi na cztery koła i opcjonalnemu pakietowi Sport Chrono, przyspieszenie do 100 km/h zajmuje tylko 4,6 sekundy. Prędkość maksymalna to natomiast 259 km/h.