BMW szykuje model dla najlepszych klientów. Limitowana “bawarka” za prawie 3 mln zł

W związku z 50-tą rocznicą działu M w BMW mamy do czynienia z licznymi premierami nowych modeli marki. O wielu z nich producent mówi otwarcie, ale najprawdopodobniej pojawi się też kilka niespodzianek.

Jedną z nich miałoby być limitowane BMW bazujące na nadchodzącym M4 CSL. Samochód ten ma wyróżniać się zupełnie inną stylistyką, oraz zapierającą dech w piersiach ceną.

BMW 3.0 CSL Hommage
BMW 3.0 CSL Hommage

Premiera BMW M4 CSL już za chwilę. 540-konne coupe odróżnisz od innych po reflektorach

Bardzo możliwe, że takie BMW zostanie pokazane już niedługo podczas Concorso d’Eleganza Villa d’Este. Właśnie tam ma się odbyć premiera 'standardowego’ M4 CSL.

Przewiduje się, że limitowana edycja może zawierać pewne elementy stylistyczne konceptu 3.0 CSL Hommage i Hommage R. Model ten pokazano światu w 2015 roku.

BMW 3.0 CSL Hommage R
BMW 3.0 CSL Hommage R
BMW 3.0 CSL Hommage R
BMW 3.0 CSL Hommage R

Według plotek, pod maską ma pracować 3.0 litrowa jednostka R6, z której inżynierowie BMW mogą wycisnąć aż 600 koni mechanicznych. Dodając do tego znaczne odchudzenie auta, czas przyspieszenia do 100 km/h miałby oscylować w granicach 3,5 sekundy.

Wiemy nieco więcej o BMW M3 CS i M4 CSL. Limitowane warianty będą oferowały 540 KM

BMW sprzeda ten limitowany model tylko nielicznym. Za każdą z 50 sztuk klient będzie musiał zapłacić nawet 2 800 000 złotych. Są to oczywiście póki co tylko domysły, ale bardzo możliwe, że okażą się bliskie prawdzie.