Bezmózg szaleje Audi RS3 po mieście. “Wyłaczył trakcję, bo systemy go spowalniają” (wideo)

Czasami mamy wrażenie, że pewne osoby powinny przechodzić jakieś testy psychologiczne zanim samochód pozwoli im na uruchomienie silnika. Niektórym po prostu coś uderza do głowy gdy dostają kluczyki do szybkiego auta.

Autor załączonego nagrania wideo jest jednym z przykładów. Usiadł na miejscu kierowcy Audi RS3 Sportback 8V i poczuł się jak kierowca wyścigowy.

W swoim nowym RS3 spotkał na trasie motocykl. BMW pokazało mu co to jest prędkość (wideo)

Niestety, swoje popisy wykonywał na drodze publicznej. Przekraczanie prędkości i niebezpieczne manewry musiał uwiecznić na filmie. Trzeba się przecież czymś pochwalić znajomym.

Uznał też, że jest na tyle dobrym kierowcą, że systemy bezpieczeństwa nie są mu potrzebne. Kontrola stabilności i trakcji zostały przez niego po prostu wyłączone.

Pod maską tego modelu Audi pracuje 2.5 litrowa jednostka benzynowa. 5-cylindrowy silnik TFSI generuje moc 400 koni mechanicznych oraz 480 niutonometrów momentu obrotowego.

Przejechał przez rondo “na pełnej”! Facet w Audi RS3 poczuł się jak pan i władca (wideo)

Takie parametry, w połączeniu z napędem Quattro, pozwalają na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 4,1 sekundy. Standardowo prędkość maksymalna ograniczona jest do 250 km/h. Dokupując odpowiedni pakiet producent przesuwał limiter na 280 km/h.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez ✼ (@ibelgacem98)