Banan z Audi miał udowodnić Golfiarzowi, że jest lepszy. Obaj powinni stracić uprawnienia (wideo)

Chęć popisania się i udowodnienia, że jest się w czymś lepszym może się okazać bardzo niebezpieczna. Szczególnie jeśli chodzi o kwestie związane z motoryzacją.

Często widzimy nagrania, na których kierowcy próbują pokazać, że ich samochód jest szybszy od drugiego. Nawet wysokie mandaty nie odstraszają niektórych przed takimi zachowaniami.

Przejechał przez rondo “na pełnej”! Facet w Audi RS3 poczuł się jak pan i władca (wideo)

Tym razem mamy do czynienia z dwoma młodymi właścicielami sportowych hatchbacków. Nagranie pochodzi z pokładu Audi RS3, a na drugim planie widzimy Golfa R siódmej generacji po liftingu.

Volkswagen Golf R
Volkswagen Golf R

Pod maską Audi pracuje legendarna jednostka 2.5 TFSI. 5 turbodoładowanych cylindrów ustawionych w rzędzie generuje 400 koni mechanicznych oraz 480 niutonometrów momentu obrotowego.

Jego właściciel gonił na górskich serpentynach najpopularniejszego hatchbacka na rynku z 2.0 litrowym, benzynowym silnikiem R4. W wersji R daje on kierowcy do dyspozycji 310 koni mechanicznych i 400 niutonometrów.

Audi RS3 Sportback
Audi RS3 Sportback

Jeśli chodzi o czasy przyspieszenia do 100 km/h, w przypadku Audi producent deklaruje 4,1 sekundy. Volkswagen potrzebuje na to o 0,5 sekundy więcej. Oba auta posiadają napęd na cztery koła, co pozwala na bardzo pewne pokonywanie zakrętów.

Volkswagen Golf R próbuje swoich sił z BMW M3. Zabrakło jednej rzeczy do zwycięstwa (wideo)

Nie należy jednak tego nadużywać na drogach publicznych, tak jak zaprezentowali to bohaterowie nagrania. Malownicze górskie serpentyny zachęcają do szybkiej jazdy, ale każdy kierowca powinien się przed tym powstrzymać.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Deutsch_Carss (@deutsch_carss)