Aventadorem śmiga między autami jak pocisk. Szaleniec popisuje się 770-konnym SVJ (wideo)

W terenie zabudowanym zazwyczaj obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Są oczywiście pewne wyjątki, ale zazwyczaj mamy w głowie wyżej wymienioną liczbę.

Jeśli dopuścimy się zbyt szybkiej jazdy, możemy się liczyć ze słonym mandatem oraz zatrzymaniem uprawnień na okres trzech miesięcy. Niestety, nie wszystkich taka kara zachęca do przepisowej jazdy.

Aventador SVJ z wydechem Gintani wyje w niebogłosy. “Trzeba jeździć w stoperach” (wideo)

Jednym z gości, którzy mają te reguły gdzieś, jest właściciel Lamborghini Aventadora SVJ. Często popisuje się on swoją włoską maszyną, prezentując jej potencjał na ulicach miasta.

Za napęd tego modelu odpowiada 6.5 litrowy silnik V12. Wolnossąca jednostka generuje moc 770 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 720 niutonometrów.

Według danych z katalogu, samochód ten potrafi osiągnąć prędkość 100 km/h w 2,8 sekundy. Maksymalną prędkość zdecydowano się ograniczyć elektronicznie do 351 km/h.

Nawet jadąc spokojnie Aventadorem SVJ robi sporo hałasu. V12 dostało nowy wydech (wideo)

Właściciel wiśniowego egzemplarza bardzo chętnie wciska gaz do dechy i przemyka między przepisowo jadącymi kierowcami. Nie brakuje oczywiście również popisów akustycznych i krzesania płomieni z końcówek układu wydechowego.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Charlie Firetto (@firetto_)