Audi szaleje projektując reflektory. Samochód wyświetli Ci na ścianie grę komputerową (wideo)

Reflektory odgrywają w samochodach bardzo ważną rolę. Pozwalają nam na lepszą obserwację otoczenia, ale również zapewniają to, że i my jesteśmy bardziej widoczni.

Inżynierowie prześcigają się w pomysłach i projektują coraz to bardziej zaawansowane lampy. Technologia LED jest już codziennością, wkrótce stanie się tak z elementami OLED.

Audi A6 e-tron Avant Concept oficjalnie. Elektrycznym kombi przejedziesz 700 km (wideo)

Te niezwykle cienkie fragmenty reflektorów pozwalają na przykład na personalizację wyświetlanego wzoru lub zaprogramowanie bardzo efektownych animacji. Są już na rynku auta, które korzystają z tej technologii.

Audi idzie jednak jeszcze dalej. Na przykładzie koncepcyjnego modelu A6 e-tron niektórzy dziennikarze mogli spróbować czegoś zupełnie nowego. Producent pozwolił im zagrać w grę.

Jej obraz był wyświetlany na ścianie za pomocą reflektorów wspomnianego wyżej auta. Inżynierowie Audi planują wprowadzić tę opcję do seryjnego modelu.

Oto Audi Q6, największy model w historii marki. W standardzie 17-calowe felgi i silnik 2.0 l

W przypadku nowego auta, które ma być dostępne tylko na rynku chińskim, Audi zaprezentuje również opcję świateł, które wykorzystują odbicie. Najprawdopodobniej chodzi o Audi Q6, czyli największego SUV-a w historii marki.