Abarth 500 nie zachwyci nas głośnym wydechem. Włosi już testują elektryczną odmianę “malucha”

Miejski Fiat 500 z napędem elektrycznym nie powinien już być dla nikogo zaskoczeniem. Kwestią czasu było również pojawienie się pierwszych informacji na temat usportowionej odmiany tego włoskiego malucha.

Fotograf GabetzSpyUnit uchwycił na zdjęciach egzemplarz Fiata 500e. Najprawdopodobniej jest to prototyp pierwszego w historii elektrycznego Abartha.

Abarth 500e
Abarth 500e fot. GabetzSpyUnit

Oto zupełnie nowy model. Abarth Pulse jest 5-drzwiowym crossoverem o mocy od 107 KM

Świadczy o tym nadruk na kartce wywieszonej w jednej z szyb pojazdu. Nie ma co się dziwić, wszyscy producenci dążą do pełnej elektryfikacji swojej gamy, więc również Abarth 500 musiał w końcu doczekać się takiej odmiany.

Wariant ze skorpionem na masce będzie się wyróżniał mocniejszym napędem, sztywnym zawieszeniem oraz wydajniejszym układem hamulcowym. Parametry silnika nie są jednak jeszcze znane.

Abarth 500e
Abarth 500e fot. GabetzSpyUnit

Przewiduje się, że czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h powinien wynosić około 7 sekund. Prędkość maksymalna natomiast ma zostać ograniczona do 160 km/h.

Abarth 595 Monster Energy Yamaha. Tylko 2000 osób mogło go kupić. Jeden trafił do nas (wideo)

Rynkowy debiut Abartha 500e powinien się odbyć dopiero w przyszłym roku. Najprawdopodobniej Abarth do tego momentu wypuści na rynek jeszcze co najmniej kilka edycji specjalnych spalinowej wersji.