650-konna hybryda plug-in jest ogromna. Spotkał na lotnisku BMW XM 2023 w wersji produkcyjnej

Najbardziej oczekiwana i najgłośniejsza premiera nowego modelu BMW jest jeszcze przed nami. Zupełną nowością będzie najmocniejszy i największy model ze znaczkiem M w historii.

Całkiem niedawno wybrani dziennikarze mieli okazję przejechać się zamaskowanymi prototypami BMW XM. Hybryda typu Plug-In, oparta o 4.4 litrowy silnik V8, dała im do dyspozycji 650 koni mechanicznych oraz 800 niutonometrów.

2023 BMW XM
2023 BMW XM

Dali im się przejechać nowym BMW XM. SUV nie będzie aż tak mocny, jak zapowiadano (wideo)

Produkcja XM rozpocznie się w listopadzie 2022 roku, a pierwsze egzemplarze trafią do salonów na początku roku 2023. Kilka miesięcy po premierze w ofercie pojawi się flagowy wariant o mocy 750 koni mechanicznych i 1000 niutonometrach momentu obrotowego.

Do tej pory widzieliśmy jedynie zdjęcia mocno zakamuflowanych egzemplarzy testowych. Teraz pojawiły się w sieci zdjęcia auta w wydaniu produkcyjnym, które posiada na sobie jedynie delikatne zabezpieczenie transportowe.

2023 BMW XM
2023 BMW XM
2023 BMW XM
2023 BMW XM

Rozbudzając naszą wyobraźnię możemy sobie zwizualizować ostateczny wygląd BMW XM. SUV będzie miał naprawdę spore rozmiary, ale przy tym zaoferuje bardzo przyzwoite osiągi i elektryczny zasięg około 80 kilometrów.

Koncepcyjne BMW XM (2022) z bliska. Wersja produkcyjna nie będzie się mocno różnić (wideo)

Na zdjęciach możemy zobaczyć między innymi złotą listwę biegnącą przez górną część drzwi, znaczki BMW na tylnej szybie i oczywiście ogromny grill. Zapowiada się, że to kolejne auto w gamie marki, do którego stylistyki trzeba będzie się długo przyzwyczajać.