1800 złotych za 24 godziny. Tyle zapłacisz chcąc sprawdzić 912-konnego Shelby Mustanga (wideo)

Jedna z największych polskich firm zajmujących się wynajmem samochodów na minuty może się pochwalić naprawdę imponującą flotą. Znajdziesz w niej auta o bardzo różnym charakterze.

Możesz się na przykład przekonać jak działa motoryzacja w nieco starszym wydaniu, wypożyczając Poloneza czy Syrenkę. Dla bardziej doświadczonych użytkowników przewidziano też sportowe auta w postaci Bentleya czy Aston Martina.

To jednak nic w porównaniu z tym, co trafi do jednej z największych tego typu sieci w Stanach Zjednoczonych. Firma Hertz podpisała właśnie umowę z Shelby.

Shelby Mustang GT500-H
Shelby Mustang GT500-H

Do oferty wypożyczalni trafi 25 sztuk Shelby GT500-H. Będą one dostępne w 11 miastach całego USA, a koszt wynajmu wyniesie 399 dolarów za dobę, czyli, według aktualnego kursu, około 1770 złotych.

Samochód ten napędzany jest 5.2 litrowym silnikiem V8, który został doładowany kompresorem. Efektem modyfikacji jest wzrost mocy do 912 koni mechanicznych. Taki potencjał na tylnej osi potrafi już nieźle namieszać.

Shelby Mustang GT-H
Shelby Mustang GT-H

Dla tych, którym wystarczy nieco mniej, Hertz i Shelby przygotowały również wariant cabrio GT-H. Tam pod maską pracuje zaledwie 456-konne V8, a koszt wypożyczenia na dobę to tylko 99 dolarów (440 zł).