Zbudują tylko 96 sztuk Abt Audi RS Q8 Signature Edition. Niemiecki SUV ma 800 KM i 1000 Nm

Abt to zdecydowanie jeden z najbardziej popularnych tunerów zajmujących się samochodami marki Audi. Jego produkty znane i cenione są na całym świecie. Od czasu do czasu do oferty wprowadzane są limitowane samochody.

Tym razem mamy do czynienia z kreacją powstałą na bazie Audi RS Q8. Pakiet Signature Edition powstanie w liczbie tylko 96 egzemplarzy. Każdy z nich będzie zawierał wyjątkową pamiątkę.

Audi RS Q8 Abt Signature Edition
Audi RS Q8 Abt Signature Edition

Każdy z 64 egzemplarzy tego RS6 od ABT będzie miał wewnątrz kawałek historii marki (wideo)

Wewnątrz, oprócz zupełnie nowej tapicerki, znajdziesz fragment najstarszego zachowanego pucharu, który zdobył Johan Abt. Umieszczono go w specjalnej „galerii” na tunelu centralnym.

Na zewnątrz pojawił się wyjątkowy pakiet stylistyczny, wykonany oczywiście z włókna węglowego. Mamy też specjalne felgi w rozmiarze 23 cali, dostępne wyłącznie w wariancie Signature Edition.

Nie mogło zabraknąć pakietu wzmacniającego. 4.0 litrowy silnik V8 generuje teraz 800 koni mechanicznych i 1000 niutonometrów momentu obrotowego.

Audi RS Q8 Abt Signature Edition
Audi RS Q8 Abt Signature Edition

ABT przygotował “spokojniejszy” pakiet dla Audi RS6 i RS Q8. Kosztuje ponad 200 000 zł (wideo)

Takie parametry pozwalają na osiągnięcie pierwszych 100 km/h w 3,2 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi natomiast 315 km/h. Ceny tego modelu niestety nie ujawniono.