Zbudowali ich tylko 50, a on posiada już dwa. Pochwalił się swoimi Maserati na mieście (wideo)

Istnieją takie samochody, których ujrzenie na ulicy graniczy z cudem. Zostały one wyprodukowane w bardzo małej liczbie sztuk i większość z nich spoczywa w ciepłych i bezpiecznych garażach.

Jednym z doskonałych przykładów jest Maserati MC12. Włosi sprzedali tylko 50 egzemplarzy tego modelu, a niedawno na ulicach Londynu można było zobaczyć dwie sztuki jednocześnie.

Jest tylko 50 takich Maserati MC12 na świecie. 632 KM to za dużo na zabawę na lodzie (wideo)

Co ciekawe, oba samochody należą do jednego właściciela. W garażu trzyma on jeszcze jedno takie Maserati, w wyścigowym wydaniu GT1.

MC12 bazuje na technologii wykorzystanej w Ferrari Enzo. Mamy tam wolnossące, 6.0 litrowe V12, które generuje moc 632 koni mechanicznych, oraz moment obrotowy wynoszący 652 niutonometry.

Według producenta samochód ten potrafi rozpędzić się do 100 km/h w 3,8 sekundy i osiągnąć prędkość 345 km/h. Warto przypomnieć, że Maserati MC12 produkowano w latach 2004-2005, czyli ponad 15 lat temu.

Dostarczyli mu Maserati MC20 w wyjątkowym kontenerze. Nie krył radości z zakupu (wideo)

Chcąc stać się posiadaczem jednego z nich musisz się przygotować na wydatek około 9 milionów złotych. O ile w ogóle znajdziesz ogłoszenie sprzedaży tak wyjątkowego Maserati.