Wnętrze tego Bentleya to jakiś kosmos. Bentayga Speed z jaskrawozieloną skórą robi “wow”

Samochody marki Bentley kojarzą się zazwyczaj z luksusem, klasą i stonowaną stylistyką. To komfortowe pojazdy przeznaczone głównie dla poważnych biznesmenów.

Czasami jednak trafiają one również w ręce młodych ludzi, którzy postanawiają dorzucić do nich odrobinę szaleństwa. Autor egzemplarza widocznego na załączonych zdjęciach zrobił to dość odważnie.

Bentley Bentayga Speed Platinum Motorsport
Bentley Bentayga Speed Platinum Motorsport

Bentley Bentayga Speed Space Edition. Dział Mulliner zabrał jednego z klientów w kosmos

Czarna karoseria Bentaygi Speed zupełnie nie zapowiada tego, co dzieje się wewnątrz. Z daleka zauważymy tylko wielkie czarne felgi zamontowane na dystansach, oraz obniżone zawieszenie.

Zaglądając do środka przeżyjesz szok. Praktycznie całe wnętrze wykończono jaskrawozieloną skórą przeszytą czarnymi akcentami. Robi to naprawdę wielkie wrażenie.

Bentley Bentayga Speed Platinum Motorsport
Bentley Bentayga Speed Platinum Motorsport

Oprócz tego nie mamy tutaj żadnych zmian. Pod maską pracuje 6.0 litrowy silnik W12, który daje kierowcy dostęp do 635 koni mechanicznych i 900 niutonometrów momentu obrotowego.

Takie parametry pozwalają na przyspieszenie tego 2,5 tonowego kolosa do 100 km/h w 3,9 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi natomiast 306 km/h.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez The Platinum Group (@platinum_group)

W 2021 roku Bentley zarobił o 1845 procent więcej niż w 2020. “Kryzys? Nie słyszeliśmy”

Takie osiągi z pewnością zadowolą wielu, czego raczej nie można powiedzieć o kolorystyce. O ile z zewnątrz czarna Bentayga Speed wygląda bojowo, tak stylistyka wnętrza dla mnóstwa osób będzie dyskusyjna.