Właśnie kupił 20-letnie Ferrari. Odbiór wyglądał lepiej, niż wydanie nowego auta z salonu (wideo)

Ferrari nazwane imieniem założyciela marki, czyli Enzo, produkowano w latach 2002-2004. Przez ten okres zbudowano 400 egzemplarzy, z czego 399 trafiło do sprzedaży. Ostatni, stał się własnością papieża Polaka, Jana Pawła II.

Karol Wojtyła zażyczył sobie wystawienie samochodu na aukcję, oraz przekazanie zebranych pieniędzy na pomoc ofiarom tsunami w Azji. To wyjątkowe Ferrari Enzo sprzedano za kwotę 6 milionów dolarów.

W głowie się nie mieści ile przeszło to Ferrari Enzo. Traktują je jak auto na co dzień (wideo)

Dzisiaj zakup tego supersamochodu wiąże się z kosztem ponad 15 milionów złotych. Szczęśliwym posiadaczem jednego z nich stał się ostatnio klient z Australii.

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz jak przygotowano odbiór używanego, niemal 20-letniego auta. Pomieszczenie przeznaczone do wydań daje klientom poczucie wyjątkowości.

Dla przypomnienia, Ferrari Enzo napędzane jest 6.0 litrowym silnikiem V12. Generuje on moc 660 koni mechanicznych oraz 657 niutonometrów momentu obrotowego.

Podczas jazdy próbnej rozbił Ferrari Enzo warte 13 mln zł. Tego egzemplarza już nie kupi (wideo)

Czas przyspieszenia do 100 km/h wynosi w tym przypadku 3,9 sekundy, a do 200 km/h 10,6 sekundy. Prędkość maksymalna to natomiast aż 355 km/h.